Question about Samsung Audio Players & Recorders

1 Answer

What is the cost? - Samsung Audio Players & Recorders

Posted by on

1 Answer

  • Level 2:

    An expert who has achieved level 2 by getting 100 points

    MVP:

    An expert that gotĀ 5 achievements.

    Governor:

    An expert whose answer gotĀ voted for 20 times.

    Hot-Shot:

    An expert who has answered 20 questions.

  • Expert
  • 56 Answers

It depends on which player and what memory you want in the player..
i can suggest you samsung P3 which is great sounding audio player and superb video player too its touch screen player for 8 gb it costs 150$ for every other samsung players you can visit this link
http://www.samsung.com/us/mobile/mp3-players?prd_ia_url_name_path=mobile'mp3-players&landing_yn=N&sort_type=&b2b_b2c_typ_cd=B2C

Posted on Sep 30, 2010

1 Suggested Answer

6ya6ya
  • 2 Answers

SOURCE: I have freestanding Series 8 dishwasher. Lately during the filling cycle water hammer is occurring. How can this be resolved

Hi,
a 6ya expert can help you resolve that issue over the phone in a minute or two.
best thing about this new service is that you are never placed on hold and get to talk to real repairmen in the US.
the service is completely free and covers almost anything you can think of (from cars to computers, handyman, and even drones).
click here to download the app (for users in the US for now) and get all the help you need.
goodluck!

Posted on Jan 02, 2017

Add Your Answer

Uploading: 0%

my-video-file.mp4

Complete. Click "Add" to insert your video. Add

×

Loading...
Loading...

Related Questions:

1 Answer

Three litres of milk cost R29,95 at shop A and two liters of milk cost R15,95 at ******what is the cost per litre


Here is the explanation the different:

-The 3 liters cost R9.98 per liter .
-The 2 liters cost R7.97 per liter .
So the 3 liters cost R2.01 more per liter

For me I'll buy only the 2 liters.

Good luck and enjoy the 2 liters

Mai

Mar 22, 2017 | The Computers & Internet

1 Answer

What is the cost per kilometer for a light vehicle


http://www.racv.com.au/wps/wcm/connect/racv/internet/primary/my+car/Operating+Costs
this will be in Aussie dollars but you can work out relevant costs based on fuel consumption, cost of insurance and registration. and depreciation costs plus maintenance costs

Oct 17, 2016 | Cars & Trucks

1 Answer

Is "the shirt costed more than the other" correct grammar or is "the shirt cost more than the other" correct grammar


You find very few cases where the term "costed" is appropriate in English. There are some that say it is not even a proper word, but the would be mistaken. Costed is not used as a past tense variation of the word; rather it is used when describing an action regarding cost, such as when setting the cost of an item. An example:

"The store manager costed the milk at a lower price today."

This seems like an awkward statement, and in reality, you probably will never see it in American English. We would say "priced:" where word costed was used. In areas outside North America however, you may see this usage of the word.

In your sample, the proper usage would be "cost" rather than "costed".

See this link for more details....
http://grammarist.com/usage/costed

Jan 15, 2016 | Televison & Video

2 Answers

What is the cost to replace rear axle?


If it is just the bearing that has failed then the cost will be 1 hour + the bearing cost. If it has damaged the axle then get a second hand unit from the wreckers and fit a new bearing and the cost will be second hand axle cost + bearing + 1 hour labour.

May 03, 2014 | 2004 Jeep Grand Cherokee

2 Answers

How much do high chairs generally cost?


High chairs usually cost around $20-$100. Very high quality ones can cost $500.

Aug 23, 2012 | Chicco Baby Gear

2 Answers

How do I use the Cost/Sell/Margin function on my Canon P100-DH 2 desktop printing calculator? Please for the love of god help me.


Cost/Sell / Margin can be very confusing it uses the following Account formulas (For Cost = Selling price - ( Selling price / Markup) For Sell = Selling Price =Cost / (1-Margin%))

It is not a pure percentage. Please respond back if you have any other questions.

Apr 22, 2008 | Office Equipment & Supplies

1 Answer

Math equations


Let X = cost of TV. Let Y = cost of mini component. You said that both together cost 17500, so X + Y = 17500. You also said that the TV cost 1500 more than the component, so X = Y + 1500. If you combine both equations, you get (Y + 1500) + Y = 17500. Simply reduce this equation to 2Y + 1500 = 17500, which reduces to 2Y = 16000, which reduces to Y = 8000. Using either of the first 2 equations, if Y = 8000, then x must be equal to 9500. The TV cost 9500 and the component cost 8000.

Sep 16, 2007 | Sony FD Trinitron WEGA KV-27FS100 27" TV

Not finding what you are looking for?
Audio Players & Recorders Logo

Related Topics:

44 people viewed this question

Ask a Question

Usually answered in minutes!

Top Samsung Audio Players & Recorders Experts

Electro Med Services...
Electro Med Services...

Level 3 Expert

6694 Answers

Electric Dime
Electric Dime

Level 3 Expert

434 Answers

The Knight
The Knight

Level 3 Expert

73619 Answers

Are you a Samsung Audio Player and Recorder Expert? Answer questions, earn points and help others

Answer questions

Manuals & User Guides

Loading...